Honda’nın yeni otomobilleri Cenevre’de...


Honda, Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tamamen yenilenen Avrupalı Accord modeli ile sıfır emisyonlu hidrojen yakıt hücreli Honda FCX Clarity ve hibrid konsept spor otomobili Honda CR-Z’nin avrupa lansmanını gerçekleştiriyor.

Yeni Accord ile beraber, çevre dostu araçlar bölümünde Honda’nın havayı kirletmeyen ve egzosundan sadece temiz su buharı çıkan 4 kişilik yakıt hücreli sedan modeli FCX Clarity sergilenecek. FCX Clarity, ABD’de bu yaz, Japonya’da ise sonbaharda satışa sunulacak. Accord’un tamamı yakında yürürlüğe girecek olan Euro 5 emisyon standartlarını karşılayan yenilenmiş 2.0 ve 2.4 litrelik benzinli motorlar ve yeni 2.2 litrelik dizel motor ile donatılıyor.
Standın yarış otomobilleri bölümünde ziyaretçiler, Honda’nın yeni Formula 1 aracı RA108’i ilk defa görme şansını da elde edecekler. Bu bölümde, RA108’in yanısıra Honda’nın yeni FIA Group R3 ralli yönetmeliklerine uygun şekilde tasarlanan Civic Type R R3 modeli de görülebilecek. Bir yıllık yoğun ve başarılı test ve yarış süreçlerinden geçen R3 de artık ralli sürücüleriyle buluşuyor.

Honda’nın tamamen yenilenen Accord modelinin de sergileneceği Cenevre’deki basın toplantısı, 4 Mart Salı günü saat 08:30’da Honda standında yapılacak.

Hiç yorum yok: