Kia Soul


Yeni Kia 4.11 metre uzunluğunda, 1.79 metre genişliğinde, 1.61 metre yüksekliğinde ve 2.55 metrelik dingil mesafesine sahip.

Soul’da üç motor seçeneği bulunacak; 2 litre, 1.6 litre benzinli ve 1.6 litre dizel. 1.6 litrelik motorlar cee’d modelindekiler ile aynı olacak.

Kore’li otomobil üreticisine göre yeni model güncel modellerden birinin yerini almayacak ve firmanın yeni segmentlerde rekabetini sağlayacak.

Aracın Amerika’da satışlarına Şubat 2009, dünya çapında satışlarına da Nisan 2009’da başlanacak.

İste Yeni Renault Megane III


Fransız otomobil üreticisi Renault'nun uzun bir süredir üzerinde geliştirme çalışmaları yürüttüğü yeni nesil Megane, nihayet son haliyle görüntülendi. Megane III olarak piyasaya sürülecek olan bu yeni araç, güçlü hatlara sahip dış tasarımı ile sınıfında oldukça dikkat çekici modeller arasında yer alacak.
Bir grup araç geliştirme uzmanının üzerinde çalışmalar yaptığı bir esnada görüntülenmeyi başaran yeni nesil Megane III, tepeden tırnağa yenilenen görünümü ile oldukça şık bir araç olarak tasarlanmış. Yen Laguna ile benzerlikler taşıyan bu yeni araç, dinamik dış dizaynı ile dikkatleri üzerine toplayacak.Yeni Megane III küçük aile bir arabası olacak, 3 ve 5 kapı hatchback karoser seçeneklerinin yanında sedan, coupe, convertible, station wagon ve yüksek bir yapıya sahip crossover gövde yapılarına sahip olacak.

Yeni Megane III, önümüzdeki yıl düzenlenecek Paris Motor Show'da görücüye çıkacak.

'Super Otomobiller' Tanitilacak


Britanya Uluslararası Otomobil Fuarı'nda kapılarını ziyaretçilerine açtı. Bu yıl 60'dan fazla otomotiv şirketinin 600'den fazla otomobili sergileyeceği fuar 14 gün boyunca 500 binden fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapacak.

600'ün üzerinde aracın sergileneceği fuarda aynı zamanda 20'yi aşkın aracın dünya tanıtımı da gerçekleştirilecek. Alfa Romeo Mito, Opel Insignia, Ford Focus RS ve Lotus Eagle gibi önemli modellerin yanı sıra elektrikli otomobil konseptleri de fuarda sergilenecek.

Britanya Uluslararası Otomobil Fuarı 23 Temmuz-4 Ağustos tarihleri arasında otomobil severleri ağırlayacak.