Peugeot 308 SW Panoramic1.68 m2 açılır cam tavana sahip Peugeot 308 SW Panoramic Eylül ayında Türkiye pazarına sunuluyor. Toplam 5.58 m2 cam yüzeye sahip 308 SW Panoramic'de, dünyanın en büyük cam tavanlarından biri bulunuyor. Cam tavan arka sıradaki yolcuların kafalarının arkasına kadar uzanıyor. Güvenlik fonksiyonuna sahip olan cam tavanın elektrikli gölgeliği el freninin yanındaki bir düğmeyle kontrol ediliyor.

İkinci sıradaki koltukların her biri artık bağımsız, kolayca çıkarılabiliyor, yolcu bölümünde birçok farklı kombinasyona olanak tanıyorlar. Ayrıca "7 koltuklu" düzende üçüncü sıraya arzu edildiği taktirde kullanılabilecek iki koltuk da eklenebiliyor. Bu koltuklar gerektiğinde katlanabiliyor ve ikinci sıradaki koltukların da katlanmasıyla büyük eşyaların yüklenmesini çok daha kolay hale getiriyor.

Arka koltuklar yerindeyken, bagaj örtüsünün altındaki yükleme hacmi 674 litreye kadar ulaşıyor. Koltuklar çıkarıldığında, tavana kadar toplam 2149 litrelik bir yükleme hacmi elde ediliyor. Yük alanı ön yolcu koltuğunun arkalığı "raf" konumuna katlanarak daha da artırılabiliyor ve böylece 308 SW Panoramic, 3.10 metreye kadar uzunluktaki eşyaları alabiliyor.

308 SW Panoramic Türkiye pazarına tek motor ve şanzıman ile sunuluyor. 1.6 HDI motor 6 vitesli düz şanzıman ile kombine edilmiş. 4000 devirde 110 beygir gücündeki motor 1750 devirde 240 Nm tork üretiyor. Geçici bir süre için "turbo basıncı yükseltme" fonksiyonu sayesinde bu tork 260 Nm'ye de yükselebiliyor. Karma kullanımda 100 kilometrede 5.3 litre yakıt tüketen otomobilin CO2 salınımı 139gr/km. Araç 44,490 YTL anahtar teslim fiyatı ile satışa sunulacak.

Dunya’nin En Pahali Otomobili15.7 milyon sterlin değerinde Ferrari

Çok nadir bir klasik olan; 1962-1964 yılları arasında FIA’nın GT klasmanında yarıştırılmak üzere en az 100 adet üretilmesi gerekirken sadece 39 adet üretildiği halde, esrarengiz bir şekilde yarışlara girmeye onay alan Ferrari 250 GTO’lardan biri, ismi açıklanmayan bir İngilize açık arttırma yolu ile 15.7 milyon sterline satıldı.

Rekor daha önce, 1987 yılında 4,000 otomobil meraklısının izlediği London’s Royal Albert Hall’de düzenlenen müzayedede 5.5 milyon sterline satılan Bugatti Type 41 Royale’e aitti.

Honda Govde Gosterisi YapacakHonda; yenilikleri ve çevreci teknolojileri ile 9-19 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek Auto Show'da gövde gösterisine hazırlanıyor. Honda, yeni City'nin Avrupa prömiyerini gerçekleştirirken, tamamen yenilenen Jazz'ı da Türkiye'de görücüye çıkarıyor. Çevreci modelleriyle uyum içinde olan çevre konseptli Honda standında çevreci konsept otomobil OSM de ilk kez meraklıları ile buluşuyor. Honda standında fuarın ilk dört gününde başka bir sürpriz daha var. Yeni nesil ASIMO gerçekleştireceği gösterilerle fuarın yıldızı olacak.

Auto Show 2008 Fuarı'nda Honda standı bir Avrupa prömiyerine sahne olacak. 2005 yılının sonundaki tanıtımının ardından büyük beğeni toplayan ve önemli satış rakamlarına ulaşan Honda City'nin tamamen yenilen modeli Avrupa'da ilk defa Autoshow'da sahne alacak.

Autoshow ziyaretçilerinin ilk kez görecekleri diğer bir Honda modeli ise özellikleri ile kendine ayrı bir sınıf yaratmayı başaran Jazz olacak. Tamamen yenilenen Jazz öncülünün sunduğu ekonomi ve konforu artırmış olarak fuardaki yerini alacak.

Bu seneki Honda standının en önemli özelliklerinde biri ise Honda'nın kurulduğu günden bu yana sahip olduğu insana saygı felsefesinin bir sonucu olan çevre bilincini standın konseptine taşıması. Türkiye'nin ilk ve tek hibrid aracı olan Civic Hybrid'in sergilenmesi ile daha somut bir anlam taşıyan çevre konseptli stand ayrıca Honda'nın ilk defa geçen ay Londra otomobil fuarında tanıtımını yaptığı ve çevreci bir aracın aynı zamanda sportif bir dizayna sahip olabileceğini kanıtlayan çevreci konsept model OSM ile diğer standlardan farklı olarak gerçek bir çevreci kimliğe bürünüyor.

Honda teknolojisinin geldiği noktanın bir göstergesi olan dünyanın en gelişmiş insansı robotu ASIMO, fuarın ilk dört günü kazandığı yeni üstün özelliklerini gerçekleştirilecek şovlarla ziyaretçilere sunacak.

Honda, 9 - 19 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek Auto Show Fuarı'nda 8. salondaki standında ayrıca yeni Accord, Civic Sedan, CR-V, Civic HB, Type-R ve S2000 modellerini teknoloji ve performans meraklıları ile buluşturacak.

Yeni Honda City
2005 yılının sonundaki tanıtımının ardından büyük beğeni toplayarak önemli satış rakamlarına ulaşan ve segmentine yeni standartlar getiren Honda City'nin tamamen yenilenen modeli Avrupa'da ilk defa 9 Ekim tarihinde İstanbul Autoshow'da tanıtılacak.

Yeni Honda City, Accord modelinden bazı görsel unsurlar alarak tamamen yenilenmiş olarak karşımıza çıkıyor. Yeniden tasarlanan dış görünüme, City'e yüzde 20 bir güç artışı ve daha iyi bir performans sağlayan yeni 1.4 i-VTEC motor eşlik ediyor.

Tamamen yenilenen Jazz modelinde de kullanılan yeni motor, yakıt ekonomisi ve zararlı gaz emisyonlarından taviz vermeden, mükemmel performans ve esneklik sağlayan Honda'nın i-VTEC teknolojisi ile tamamlanıyor.

Tamamen yenilenen Honda City, ödüllü yeni Honda Jazz platformu üzerinde yükseliyor ve yeni Jazz'da görülen teknolojilerin birçoğundan faydalanıyor. Daha uzun aks mesafesi (2500 mm.) iç mekanda daha geniş bir ortam sunarkenken, sürüş ve yol tutuş özelliklerinde de önemli iyileştirmeler sağlıyor.

Yeni Honda Jazz
Honda, tamamen yenilenen Jazz modeliyle, B-segmentte çok yönlülük ve iç alan parametrelerini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. 5-kapılı hatchback, sınıfının lideri bir iç mekan genişliğine erişerek, belirgin bir biçimde iyileştirilmiş yakıt tasarrufu ve düşük CO2 emisyonuyla dikkat çekiyor.

Yeni Honda Jazz, daha güçlü ve daha temiz yeni motorlarıyla sıradışı bir ekonomiye sahipken, yakıt tüketimini azaltmak isteyen hatta dizel modellerin tüketimini yakalamak isteyen müşterilerin beklentilerini karşılamak üzere tasarlandı. Yeni Jazz'ın esnek iç mekanı ile tasarruf ve sürüş keyfi arasındaki denge sınıfında eşşiz bir seçenek olacak.

Şıklığın ve performansın eriştiği son nokta: Honda Accord
Tüm dünyada 16 milyon satış rakamına ulaşmış olan Yeni Honda Accord, önemli ölçüde artan genişliği ve daha alçak olan yeni tasarımıyla, heyecanlı ve sportif bir sürüş sağlıyor. Yeni Honda Accord'un Euro 5 emisyonlarını karşılamak üzere tasarlanmış 2.0 litre i-VTEC motoru, bir önceki model ile aynı seviyede performans sağlarken (6300 d/dak'da 156 PS) sınıfında lider bir yakıt tasarrufu sunuyor.

Dikkatle seçilmiş malzemelerin kullanıldığı ve mükemmel bir uyuma sahip premium iç mekan, Accord'un kalitesini ve mükemmel işçiliğini yansıtıyor. Daha sportif bir tasarım ve eşsiz güvenlik sistemlerinin yanı sıra mükemmel dinamik özellikleri sunan yeni Honda Accord, D segmentindeki premium yarışmacılar ile rekabet etmeyi hedeflediğini ortaya koyuyor.

Çevre dostu Honda OSM
Honda, düşük emisyonlu spor otomobil modeli OSM'yi, Londra ExCel'deki Britanya Uluslararası Motor Show'daki prömiyerinin ardından Auto Show'da merakalılarıyla buluşturuyor. Honda OSM, iki kişilik üstü açık (roadster) spor otomobilinin tasarım çalışması, zarif ve heyecan verici otomobiller tasarlarken aynı zamanda çevreye karşı sorumlu olan Honda'nın temel mühendislik prensiplerini gösteriyor.

Nano Yerine Indica Vista GeliyorTata'nın Türkiye Distribütörü İsotlar Grup, Autoshow Fuarı'nda sergilemeyi planladığı 'dünyanın en ucuz otomobili' Nano yerine Indica Vista'yı meraklılarıyla buluşturacağını duyurdu.

Tata'nın Türkiye Distribütörü İsotlar Grup'un İstanbul Autoshow Fuarı'nda sergilemek için getirmeyi planladığı 'dünyanın en ucuz otomobili' Nano, son anda 'eylem' engeline takıldı. Tata Motors, Hindistan'daki çiftçi eylemi nedeniyle yaşanan süreçte Nano'nun sergilenmesini son anda iptal ederken, İsotlar Grup ise bu boşluğu Tata'nın bir diğer yıldızı Indica Vista ile doldurmayı hedefliyor.

İsotlar Grup'tan yapılan açıklamaya göre, şirket ısrarlı talepleri sonucunda Nano'nun Türkiye'ye getirilmesi için Tata Motors'dan onay aldı. Tata Nano İstanbul Autoshow Fuarı'nda sergilemek için yoğun çaba harcayan İsotlar Grup, iki adet Nano'yu, Türkiye'ye gelmek üzere Hindistan'dan denizyolu ile İtalya'ya getirtti. Burada, araçların Türkiye'ye girebilmeleri için gümrük çalışmaları başladı. Ancak bu sırada Tata Motors'tan gelen bir karar, Nano'nun Türk halkı ile buluşmasını son anda engelledi. Tata Motors, Hindistan'da karşılaştıkları çiftçi eyleminin hemen sonrasındaki böyle bir süreçte, Nano'nun sergilenmesini istemediklerini belirttiler. Türkiye'ye yola çıkmak üzere hazırlanan Nano'lar ise İtalya'da kaldı. Paris Autoshow'da sergilenmeyecek olan Nano'nun, İstanbul Autoshow Fuarı'nda yer alması halinde, fuarda yerli ve yabancı ziyaretçi sayısına ekstra bir katkı sağlaması bekleniyordu.

"MÜMKÜN OLAN EN KISA SÜREDE NANO GELECEK"
Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan İsotlar Grup Tata Satış Direktörü Cengiz Tiryakioğlu, "İyi bir distribütörlük ve belirli alanlarda üretim partnerliği ilişkisi içinde olduğumuz Tata Motors'tan, aylar öncesi başlattığımız çabalarımız neticesinde Nano için onay almış ve İstanbul Autoshow Fuarı'nda sergilemek üzere çalışmalarımıza hız vermiştik. Bu doğrultuda deniz yolu ile İtalya'ya getirttiğimiz iki adet Nano için tam gümrük işlemlerini başlattığımız sırada, Hindistan'dan bizi oldukça üzen bir karar geldi ve Nano'nun Türk halkı ile buluşması ertelenmek zorunda kaldı. Ancak bizim Nano'yu Türk halkı ile buluşturma arzumuz devam ediyor. Mümkün olan en kısa sürede Nano'nun Türkiye'de tanıtımını yapmak istiyoruz" dedi.

Hindistan'daki çiftçi eylemi ile birlikte seri üretimine geçilmesinin birkaç ay aksatacağına da dikkat çeken Tiryakioğlu, "Tata Motors, Nano'yu öncelikle iç pazara sunacak, daha sonra ise ihracata yönelecek. Bu, yaklaşık 1-1,5 yıllık bir süreç demektir. Biz de bu doğrultuda, Nano'yu en kısa sürede Türkiye'de satışa sunabilmek için de yoğun bir çalışma içindeyiz" diye konuştu.

Son anda ortaya çıkan bu olumsuz gelişme üzerine İsotlar Grup, İstanbul Autoshow'a, Tata'nın otomobilde amiral gemisi Indica'nın yeni jenerasyonu Indica Vista ile katılma kararı aldı. B+ segmentinde olmasına karşın yeni nesil Indica Vista, üstün özelliklerinin yanı sıra ekonomikliğiyle de dikkat çekiyor. İsotlar Grup, fuarda sergilemek üzere iki adet Indica Vista getireceğini duyurdu. Fuarda İsotlar Grup standında ayrıca Tata'nın Indigo, Indica ve Marina modelleri çeşitli versiyonlarıyla yer alacak.

İsotlar Grup, fuarda sergileyecekleri Indica Vista modellerini, 2009 yılı sonunda Türkiye pazarına sunacak.

Alfa Romeo 159'da Ekonomi Donemi!İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo'nun lüks orta sınıfta dinamik tasarım ve sürüş özellikleriyle dikkat çeken temsilcisi Alfa 159'un en ekonomik model versiyonu, Türkiye'de satışa sunuldu.

Tofaş çatısı altında yer alan Alfa Romeo Türkiye tarafından 33 bin 150 Euro'dan başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla ithal edilmeye başlanan 140 HP'lik Alfa 159 1.8 MPI, güvenlik ve konfor donanım özellikleriyle dikkat çekiyor.


Alfa Romeo'nun üstün teknolojili ve verimli performans sunabilen 140 HP gücündeki 1.8 MPI motoruyla ve 5 ileri manuel şanzımanla kombine edilerek donatılan Alfa 159 model versiyonu, 208 km/s'lik maksimum hıza erişebiliyor. Motorun ürettiği 175 Nm'lik tork değerinin etkisiyle statik konumdan 100 km/s'ye 10.2 sn'de çıkan Alfa Romeo 159 1.8 MPI, 100 km'de ortalama 7.6 litrelik yakıt tüketim değeriyle de dikkat çekiyor.