Cam tavanlı Qashqai satışta


Nissan, fark yaratan panaromik cam tavan özelliğini, Nissan Qashqai Tekna Executive 1.6litre 4X2 M/T versiyonunda standart sunmaya başladı.

Türkiye’ de “Asi Şehirli” olarak adlandırılan Nissan’ ın Crossover segmentindeki güçlü modeli Qashqai, artık sahip olduğu panoramik cam tavanıyla yolcularına daha ferah, daha aydınlık bir iç alan sunuyor. Arka koltuk baş mesafesine kadar uzayan panoramik cam tavan yolculukları daha keyifli ve eğlenceli bir hale dönüştürüyor.

Özgün tasarımı ile güven hissini pekiştiren yüksek sürüş pozisyonu sayesinde müşterilerin beğenisini kazanan Nissan Qashqai, 1.6lt. benzinli düz vites, 2.0 lt. benzinli otomatik ve 2.0lt. dizel otomatik vitesli motor seçenekleri ile ülkemizde satılıyor. Nissan Qashqai’ nin Tekna Executive versiyonunda ABS, ESP, TCS, ön, yan ve perde hava yastıkları, deri döşeme, ısıtmalı ön koltuklar, Cruise Control, Bluetooth, çift bölgeli otomatik klima, katlanabilir yan aynalar gibi zengin donanım özellikleri bulunuyor.

Qashqai 2007 yılında, Euro NCAP’in 10 yıllık tarihi boyunca yaptığı testler içerisinde, şimdiye kadar alınan en yüksek güvenlik skorunu elde etti. Bu test sonuçlarına göre; Nissan Qashqai, hem yolcuların, hem de yayaların güvenliğini en üst düzeyde sağlarken, şehiriçi ve dışı kullanım için en ideal araç olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Önümüzdeki dönemde ürün seçenekleri çeşitlenecek Nissan Qashqai’ nin panoramik cam tavanlı Tekna Executive 1.6litre 4X2 M/T versiyonu 55.990 YTL’den satışa sunuluyor.

Yeni İmpreza Sahneye Çıkıyor


Subaru World Rally Team, yeni İmpreza WRC2008'i planlanandan daha önce bir tarihte, 29 Mayıs-1 Haziran arasındaki Acropolis rallisinde kullanacak. Takım, yeni aracın lansmanının yarış öncesnide Yunanistan'da düzenlenen resmi bir organizasyonla gerçekleştirecek.

Subaru, yeni aracını şampiyonanının son yarışlarına doğru kullanmayı planlıyordu. Ancak takım Petter Solberg ve Chris Atkinson'ın sezon sonundan önce daha rekabetçi yarışlar çıkarması umuduyla lansmanı erken bir tarihe almaya karar verdi.

Subaru World Rally Team takım patronu David Richards, "Tümüyle yeni İmpreza WRC2008'in lansmanını, planlanandan önce yapacak olmaktan son derece heyecanlıyız" dedi.
Richards, "İmpreza'nın son yol aracı modelin in Subaru için yeni bir dönemi simgelediği gibi, WRC2008 de Subaru World Rally Team'daki herkes için yeni bir dönemi temsil ediyor." diye konuştu.

2007 yılı Haziran ayında piyasaya çıkan İmpreza'nın yol aracına dayanan WRC2008 görsel olarak da selefinden tümüyle farklı bir görünüme sahip.

Proton Otogaz Kullananlari Sevindiriyor


Uluslararası alanda kendini kanıtlamış otomobil markası Proton, son yılların tercih edilen yakıtı otogazın avantajlarını 0 km araçlarıyla otomobil kullanıcılarına sunuyor. Proton, BRC – 2A Mühendislik tarafından montajı yapılan sıralı sistem otogazlı araçlarında 3 yıl veya 60.000 km garanti veriyor. Yakıttan % 35’lere varan oranda tasarruf sağlayan sistemi tercih eden Proton müşterileri bu ürün karşılığında ödedikleri bedeli, araçlarını kullanmaya başladıkları andan itibaren geri almaya başlıyor. Öte yandan sıralı sistem LPG’li Protonlarda yüksek kapasiteli regülatör ile benzindeki gibi basınç ve ısı sabit tutularak her türlü sürüş ortamında mükemmel konfor sağlanıyor.

Proton ve Aygaz Euro LPG’den Yüksek Performans GarantisiProton aynı zamanda Türkiye LPG sektörünün lideri Aygaz ile ortak bir kampanya başlatıyor. LPG’li Proton sahipleri, ilk alımda geçerli olmak üzere 30 YTL değerinde ücretsiz Aygaz Euro LPG ve yapılan tüm otogaz alımlarında harcanan tutarın %1’i değerinde paropuan kazanıyor. Kampanyada ayrıca, otogaz ile ilgili merak edilen pek çok soruya cevap veren Otogaz Bilgilendirme Kitapçığı’nın yanı sıra Türkiye Karayolları Haritası, araç etiketi ve araç kokusu bulunan bir paket de hediye ediliyor.
Proton marka otogazlı sıfır kilometre araç alan kullanıcılar, Aygaz Euro LPG’yi tercih etmeleri durumunda yüksek performans yakalayabiliyor. LPG’li sistemi tercih eden Proton müşterilerinin araçları, düzenli ve sürekli olarak Aygaz Euro LPG kullandıkları takdirde ilk çalıştırmada sorun yaşamıyor, daha yüksek performans sağlayarak daha uzun kilometre yapabiliyor.