Audi, Guvenlik Konusunda 1 Numara


Alman lüks otomobil üreticisi AUDI AG, Avrupa'nın önde gelen araç güvenliği enstitülerinden Thatcham'ın İngiliz Sigorta Birliği Otomobil Güvenliği Ödülleri'nde, üst üste ikinci defa hırsızlığı karşı 5 yıldızlı güvenlik sunan en geniş ürün yelpazesine sahip otomobil üreticisi seçildi.
Verilen bilgiye göre yeni Audi A4 modeli ile birlikte TT Roadster ve S8 modelleri ise sınıflarının en yüksek değerlendirme puanlarını alarak hırsızlığa ve araca zorla girmeye karşı maksimum korunma özellikleriyle ödüle layık görüldü.

Thatcham'ın hem "theft of" (aracın çalınması) hem de "theft from" (araçtan bir şeyin çalınması) güvenliği açısından beş üzerinden beş yıldızla ödüllendirdiği 3 Audi modeli de sınıflarının en güvenli otomobilleri olarak nitelendirildi. Audi'nin lüks orta sınıfta yer alan ve bu yıl içinde yenilenen temsilcisi A4 Sedan, üstü açık otomobiller kategorisinde en yüksek puana imza atan Audi TT Roadster ve performans otomobilleri sınıfında S8, hırsızlığa karşı her yönden en yüksek koruma sağlamayı başaran otomobiller olarak seçildi. Bununla birlikte Audi Q7 ve Audi A8 sınıflarının en güvenli ikinci; Audi A3 ve Audi A6 ise sınıflarının hırsızlığa karşı en güvenli üçüncü otomobili unvanlarını alarak başarı kürsüsünde yer almayı başardı.

Hiç yorum yok: