Otomobil dünyasında ilk defa: Şeritte Tutma Asistanı


Volkswagen, yeni modeli Passat CC’yi tanıttı.

Türkiye'ye yılın ikinci yarısında gelecek olan, Coupe olarak tasarlanan ve dünyada ilk defa uygulanan 'Şeritte Tutma Asistanı' ile bu Passat çok konuşulacak.

Yeni dört kapılı Passat CC (Comfort Coupe), mevcut Passat ailesinden daha bağımsız bir tasarımla öne çıkıyor. Yeni ön yüze paralel gövde çizgisi ve tavan yapısı, çıtasız kapı camları, panoramik cam tavan ve aracın coupe vurgusunu ortaya koyan aerodinamik arka tasarımı, Passat CC’nin ön plana çıkan tasarım unsurları. Ayrıca araç VW Passat Sedan’a göre 31 mm daha uzun (4796 mm) ve 36 mm daha geniş (1856 mm).

VW Passat CC, ilk etapta üçü benzinli olmak üzere beş motor seçeneğiyle VW Fabrikası’nın üretim bantlarından inecek. Passat CC’nin en güçlü benzinli motor seçeneğini ise 300 HP güç üreten 3.6 litrelik V6 FSI motor oluşturuyor. Sadece 6 ileri DSG şanzıman ve 4MOTION dört tekerlekten çekiş sistemiyle yolla çıkacak Passat CC 3.6 FSI, 0–100 km/s hızlanmasını 5.6 saniyede tamamlıyor.

Dünyada bir ilk: Şeritte Tutma Asistanı!
Passat CC, dünyada ilk defa yine bir VW modelinde sunulan “Şeritte Tutma Asistanı” (Lane Hold Asist) ile yolla çıkacak. Aracın dikkatsizlik sonucu şeritten ayrılması halinde otomatik olarak devreye giren destek sistemi, direksiyona müdahale ederek aracı tekrar şeridine geri döndürebiliyor.

Hiç yorum yok: