SADECE 20 ADET ÜRETİLEN LAMBORGHINI’NİN MUHTEŞEM “SUPERCAR” MODELİ GÜN YÜZÜNE ÇIKTI


Sadece 20 adet üretilen Lamborghini Reventon [reßentón], ‘haute couture’ otomobil kavramının eriştiği en üst düzeyi temsil ediyor

Lamborghini, Frankfurt Motor Show’da yeni modeli Lamborghini Reventón’u sundu. Sadece 20 adet üretilen ve her biri 1 Milyon Euro değerinde (vergiler hariç) olan Lamborghini Reventón, Murciélago LP640’ın teknik temeli baz alınarak üretildi. En hızlı uçaklardan esinlenilen Reventón özel tasarımı ve dinamizmiyle dikkat çekiyor.

Reventon, 6.5 litre hacimli klasik 12 silindirli Lamborghini motora sahip. Dakikada 8 bin devirde (d.dak) 650 bg (478 kW) gibi muazzam bir güç çıkışı sağlıyor. 0’dan 100 km/s’ye 3.4 saniyede hızlanan Reventón’un azami hızı 340 km/s’in üzerinde. Uçağınkine benzer TFT gösterge ekranıDış tasarıma uygulanan yenilikçi etki Reventón’un kokpitini de karakterize etmektedir. En üst kalite standartlarıyla uyumlu alcantara, karbon, alüminyum ve deri kullanılarak tasarlanan ve üretilen iç mekânda, gelecek nesil kokpitlerden esinlenilmiştir: Kokpit, tıpkı modern uçaklar gibi kumandalar ve yenilikçi görüntü modlarına sahip üç adet TFT-LCD ekranı da içermektedir. Bir düğme dokunuşuyla sürücü, iki araç görüntüleme modundan birini seçebilme imkânını yakalamaktadır. Reventón’un hikayesi:Reventon’un adı Lamborghini geleneğine uygun şekilde seçildi. Reventón, Don Rodriguez ailesine ait, güreşçi bir boğaydı. Reventón, en ünlü boğalar listesinde yer almaktadır. 1943 yılında ünlü boğa güreşçisi Felix Guzman’ı öldürmekle tanınmaktadır.

Hiç yorum yok: