MINI Araziye CikiyorMINI, gelecek ay düzenlenecek olan Paris Motor Show'da MINI Crossover Konsept aracını sahneleyeceğini duyurdu. Klasik MINI hatlarına sahip olan bu crossover, MINI Cooper ve MINI Clubman modellerinin ağır arazi şartlarıyla başedebilecek değişik bir versiyonu olacak. MINI'nin ürün gamındaki dördüncü modeli olacak olan bu aracın 2010 yılında pazara sunulması bekleniyor.

MINI Crossever'ın dış hatları klasik SUV'larda görmeye alıştığımız heybetli hatlara sahip. Ön kısımda yükseğe yerleştirilmiş tek parçalı oval farlara büyük hava ızgarası eşlik ediyor. Her iki parçada krom kaplama ve göze hoş gelen akıcı hatlara sahip. Aracın yan taraflarını sarmalayan koruma çıtaları bir tasarım bütünlüğünü ifade ederken, aracın arka kısmı ise klasik MINI tasarımından daha şık bir yapıda. Arka camın iki katı büyüklüğündeki bagaj kapağı araca farklı bir hava katarken tamponun altına yerleştirilen çift çıkışlı egzoz sistemi bu aracın güçlü bir karakterde olduğu ifade ediyor.

Bu yeni konsept modelin iç tasarımında da diğer MINI modellerinde görmeye alıştığımız çizgiler hakim. Aracın konsept olması nedeniyle iç kısımda bir takım yenilikler bulunuyor. Orta konsoldaki göstergenin küre şeklindeki tasarımı otomobil tutkunlarının beğenisini kazanacak bir yapıya sahip. Çok fonksiyonlu gösterge tablosu bir çok özelliğe bünyesinde barındırıyor.

Mini mühendisleri aracın içerisinde dört kişinin rahatlıkla seyahat edebileceği şekilde bir tasarım kullanmış. Öne ve arkaya doğru kaydırılabilen arka koltuklar sayesinde isteğe bağlı olarak daha fazla bagaj hacmi veya bacak mesafesine imkan tanınıyor.Ayrıca yanlara doğru açılan diğer kapılardan farklı olarak tasarlanan sol arka kapı araca inip binmeyi kolaylaştırmak için sürgülü bir şekilde dizayn edilmiş.

Araçta ne tür bir motor ve çekiş sistemine yer verileceği şu anda belli değil fakat fuar esnasında bu bilgilerinde açıklanması bekleniyor.

Mini, Crossover Konsept aracın firmanın dördünmü modeli olarak piyasaya sürüleceği konusunda bir açıklama yapmasada, bu modelin 2010 yılında birtakım görsel değişiklikler sonrası satışa sunulması bekleniyor.

Hiç yorum yok: