Fiat Grande Punto Artik Cok Daha Cekici


2009 model yılına yeniliklerle giren Fiat Grande Punto, iç ve dış tasarımındaki yenilikleri, yeni Fun versiyonu ve pek çok kişiselleştirme opsiyonuyla artık daha da iddialı. Sportif tasarımı ve geniş motor seçenekleriyle Türk otomobilseverlerden tam not alan yeni Grande Punto’nun fiyatı 24 bin 750 YTL’den başlıyor.


Güzellik, sağlamlık ve akılcı çözümler temalarından yola çıkılarak dünyaca ünlü tasarımcı Giugiaro tarafından yaratılan Grande Punto, 2009 model yılı için yeni özelliklerle donatıldı. Kompakt ve spor görünümlü gövdesiyle İtalyan tasarımının en etkileyici örneklerinden biri olan Grande Punto, estetik hatlarıyla tüm duyulara hitap ediyor. 3 ve 5 kapı seçeneklerine sahip olan Grande Punto, müşterilerine verdiği heyecanla özgürlüğün yolunu açmaya devam ediyor.

Yeni model yılında rakiplerinden önce pek çok yenilik sunan Grande Punto, iç ve dış tasarımındaki yenilikler, yeni Fun versiyonu, yeni opsiyon paketleri, güncellenen mevcut opsiyon paketleri ve yeni kişiselleştirme olanaklarıyla göz kamaştırıyor.


Yeni sınıflandırmaGrande Punto’nun yenilenmesiyle birlikte Active, Dynamic, Emotion ve Sport’tan oluşan mevcut donanım versiyonları yeniden sınıflandırılırken, bunlara bir de Fun adında yeni bir versiyon eklendi. 2009 model yılıyla birlikte Grande Punto, Active, Dynamic, Emotion donanım seviyelerini Comfortlife Serisi, Fun ve Sport donanım seviyelerini de Sportlife Serisi altında buluşturuyor. Orta yaş ve üzeri müşteri kitlesine hitap edecek olan konfor ve fonksiyonellik odaklı Comfortlife Serisi’nin yanı sıra Sportlife Serisi de önceliği estetik ve görsellik olan genç müşteri kitlesine ulaşacak.
Tasarımda değişiklik rüzgarı2009 model yılına ait Grande Punto versiyonlarında üç yeni gövde rengi sunuluyor. Ayrıca Active, Dynamic ve Emotion versiyonlarında ön ızgaranın alt bölümü de üst bölümü gibi krom görünüme sahip. Fun ve Sport versiyonlarındaysa sportif ve agresif tasarımın daha da ön plana çıkması için ön ızgaranın sadece üst bölümü krom görünüme sahip. Fun ve Sport versiyonlarında bulunan koyu zeminli farlar ve karartılmış arka camlar otomobilin sportif karakterini güçlendiriyor. Ayrıca Sport versiyonununda standart olan yeni 17 inçlik alaşım jantlar ise göz kamaştırıyor.
2009 model Grande Punto’nun en önemli değişikliği hiç kuşkusuz sticker takımları. Her biri üç farklı renk seçeneğine sahip 4 ayrı sticker takımının yanı sıra isteyen müşterilere İtalyan bayraklı sticker takımı da sunuluyor. Bunlara ilave olarak sticker takımları ile uyumlu özel anahtar kapları, üç ayrı renkte sunulan yan aynalar ve özel parfüm püskürtücü de bulunuyor.
2009 model yılı ile birlikte tamamen yenilenen krom çerçeveli yeni göstergeler içerideki atmosferi oldukça değiştiriyor. Tüm bunların yanı sıra Fiat markasının dinamizmini en iyi şekilde yansıtan karbon görünümlü ön panel, bundan böyle Dynamic, Fun ve Sport versiyonlarında standart olarak yer alıyor. Ayrıca Grande Punto’nun Dynamic versiyonunda 2009 model yılı ile birlikte elektrikli arka camlar ve eşya gözlü ön kolçak standart olarak sunuluyor.
Yeni versiyon: FunDonanım seçenekleri arasında 2009 model yılıyla birlikte devreye alınan Fun versiyonunun ön plana çıkan sportif ruhu ile büyük beğeni toplayacağı kuşkusuz. Fun donanım seviyesi standart olarak klima, direksiyondan kumandalı radyo-CD-MP3 çalar, uzaktan kumandalı merkezi kilit, yükseklik ayarlı direksiyon ve sürücü koltuğu, ABS, sürücü ve yolcu havayastığı, gövde rengi yan aynalar, asimetrik katlanan arka koltuk, sportif tasarımlı deri direksiyon simidi ve vites topuzu, karbon görünümlü ön panel, ön sis farları, karartılmış arka camlar, 16 inçlik alüminyum jantlar, spoiler, marşpiye, krom çerçeveli gösterge paneli, gövde rengi tamponlar ve kapı kolları sunuyor. Fun versiyonunu Freedom, Co-Pilot ve Advanced Safety Kitlerinin yanı sıra Plus 4 Airbag ve Skydome opsiyonlarıyla kişiselleştirebilmek mümkün.
Yeni opsiyon paketleriGrande Punto’da 3 yeni opsiyon paketi sunuluyor. Park Sensörü, Yağmur Sensörü ve Cruise Control’den oluşan ‘Co-Pilot Kit’, HI-FI Müzik Sistemi ve Blue&Me Sistemi’nden oluşan ‘Freedom Kit’ ve ayrıca ESP+ASR+MSR+HBA ve yokuşta kaymayı önleyici Hillholder’ı kapsayan ‘Advanced Safety Kit’.


Zengin motor gamıGrande Punto, 2009 model yılında da 3 benzinli ve 2 Multijet dizel motor seçeneğiyle zengin bir motor gamına sahip olmaya devam edecek. 1.4 Fire 77 HP, 1.4 Starjet 16V 95 HP ve 1.4 Turbo T-Jet 120 HP benzinli motorların yanı sıra 1.3 Multijet 16V 75 HP ve 1.3 Multijet 16V 90 HP motor seçenekleri ile kullanıcıların performans ve düşük yakıt tüketimi taleplerine farklı alternatifler sunuyor. Grande Punto, gerek şehir içi kullanımda gerekse şehirlerarası yolculuklarda düşük yakıt tüketimi ve yüksek performans sağlıyor. 2009 model yılındaki diğer bir yenilik ise Dualogic vites opsiyonunda ESP+ASR+MSR+HBA ve yokuşta kaymayı önleyici Hillholder’ın standart olarak sunulması.

Hiç yorum yok: