Seat'ın ilk 4x4'ü Türkiye'de


Altea Freetrack, 67 bin 755 YTL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim liste fiyatlarıyla Türkiye'de de satışa sunuldu

İspanyol Seat’ın off-road şartlarına uyumlu ilk 4x4 modeli olan Altea Freetrack, 67 bin 755 YTL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim liste fiyatlarıyla Türkiye'de de satışa sunuldu. Araç, siparişle ithal edilecek.

Vtljmüfwdı Grubu çatısı altındaki Seat’ın geçen yıl tanıttığı Altea XL modelinin üzerine geliştirilen Altea Freetrack, sportif bir 4x4 görünümüne sahip. Aracın "yarı beline kadar" gelen özel plastikten yapılma "koruyucu bölümleri", en çok dikkat çeken unsurlar arasından. Nitekim aracın yarısını kaplayan siyah renkteki çamurluklar, ön ve arka tamponlar, arazide hayli kullanışlı olacak şekilde tasarlanmış. Normal kullanımda önden çekişli olan araç, ihtiyaç duyulduğunda motor gücünün yüzde 50’sini arka tekerleklere iletiliyor.

Altea XL’e göre yerden yüksekliği 40 mm artırılan Altea Freetrack’te, 17 inç'lik alüminyum alaşım jantlar kullanılıyor. Sadece Stylance donanım paketiyle ithal edilen Altea Freetrack’te çift yönlü otomatik klima, yağmur sensörü, otomatik farlar, arka park sensörü, far yıkama sistemi, yol bilgisayarı, direksiyondan kumandalı Radyo/CD/MP3 çalar, ABS, ESP (Elektronik Denge Programı), EBA (Acil Fren Destek Sistemi), TCS (Çekiş Kontrolü), 6 hava yastığı ve lastik basınç uyarı sistemi gibi unsurlar standart.

Özel sipariş yoluyla ithal edilecek yeni Altea Freetrack’in 2.0 lt TSI (200 HP) benzinlinin yanı sıra 2.0 lt TDI (140 HP) ve 2.0 lt (170 HP) dizel motor seçenekleri bulunuyor.

Hiç yorum yok: