"VOS VOS GERİ DÖNÜYOR"

Volkswagen (VW) efsanevi kaplumbağa (Beetle) modelinden sonra yeni bir halk otomobili için kolları sıvadı.

Alman üretici bugüne kadar 21 milyon adetten fazla satan ve üretimine 2003’te son verilen Vos Vos’un yerine geçecek yepyeni bir model hazırlıyor. 11 Eylül’de başlayacak Frankfurt Motor Show’da ilk kez konsept olarak sergilenmesi beklenen aracın şu anki kod ismi VW City Expert.
Aynı kaplumbağa modelindeki gibi arkadan motorlu olacak otomobil, şehir içi için düşünüldü. Aracın tasarımı şimdilik sır gibi saklanırken, otoriteler efsanevi kaplumbağayı andıracağı konusunda hemfikir.

City Expert için VW mühendisleri 2 ve 3 silindirli motor düşünüyor. 2 silindirli motor sayesinde otomobil bin 300 dolar daha ucuza mal olabilecek. Aracın 3 ve 5 kapılı versiyonlarının dışında sedan modeli de tasarlanacak.
Fiyatı 7 bin $ olacak

VW’nin en büyük hedefi ise Renault’nun tüm dünyada büyük başarı sağlayan Logan’a rakip olabilmek. Özellikle büyük potansiyele sahip Hindistan, Brezilya, Rusya ve Çin gibi ülkeler için üretilecek olan yeni aracın fiyatı, yaklaşık 7 bin dolar olacak. Batı Avrupa ülkeleri için üretilecek üst versiyonunun fiyatı 10 bin dolara kadar çıkacak. Bu araçlarda ESP standart donanım olarak yer alacak.

Hiç yorum yok: